HealthRight Клініка з прав людини: результати роботи з полоненими від катувань в 2020 році

У 2020 році до HealthRight Клініки з прав людини звернулись 642 особи: військовослужбовці, учасники бойових дій в АТО/ООС, внутрішньо переміщені особи, політичні в’язні, з них 385 — потерпілі від катувань згідно з Конвенцією ООН проти тортур, якою користується команда проєкту.

Команда клініки надала їм психологічні та соціальні, юридичні консультації, забезпечила первинну психологічну підтримку.

Клієнти отримали комплексну психосоціальну, правову допомогу, а також можливість пройти медичне обстеження, лікування та реабілітацію. Досвід роботи Клініки показує, що найкращі результати у психологічній підтримці та соціальній допомозі можливі за умови комплексного вирішення проблем не тільки людини, яка зазнала травматичного досвіду, а й найближчого її оточення — членів родини.

В 2020 році 258 членів родин потерпілих від катувань також отримали від нас комплексні послуги. Зокрема, наші фахівці допомогли їм пройти медичне обстеження та лікування, вирішити юридичні питання та отримати психологічні консультації.

Зокрема, ми змогли комплексно допомогти:

  • 241 людині, яка зазнала катувань, 98 з яких — це жінки;
  • 144 звільненим полоненим з числа військових та цивільного населення, серед яких 53 жінки.

Часто серед наших клієнтів є ті, хто фізично не може повернутися до рідних домівок на окуповану територію через загрозу повторного полону та катувань. Зазвичай це люди, які не мають прописки в Києві, мешкають у знайомих, родичів, волонтерів, винаймають кімнати у гуртожитках.

Ситуацію ускладнюють значні проблеми з психічним здоров’ям, загострення захворювань, які виникли внаслідок фізичних травм під час катувань, відсутність документів, які б дозволили пройти належний рівень лікування та реабілітації.

Наша команда у кожному випадку намагається фахово й абсолютно безкоштовно надати комплексну підтримку за трьома групами послуг.

Психологічні послуги:

  • індивідуальні: комплексна психодіагностика, психоедукація (навчання, інформування), кризове консультування, актуалізація особистісних психологічних ресурсів, опрацювання наслідків травматичного досвіду, стабілізація психоемоційних станів;
  • групові: арт-терапія, біосугестивна терапія, спрямована (керована) візуалізація та методи кататимно-імагінативної психотерапії (символдрама);
  • сімейні: діагностування сімейних відносин, корекція міжособистісних стосунків та комунікацій, встановлення позитивного мікроклімату в сім’ї.

Соціальна підтримка:

  • початкова оцінка потреб та індивідуальний план роботи;
  • надання доступу до медичних та реабілітаційних послуг, надання консультацій з питань соціального захисту;
  • представництво інтересів, допомога в оформленні документів.

Юридична підтримка:

  • підготовка звернень до державних службовців, органів влади, правоохоронних органів та в рамках судових процесів;
  • отримання посвідчень про перебування в полоні;
  • документування випадків утримання в полоні, катувань;
  • адвокатування прав ув’язнених та членів їх сімей;
  • вирішення банківських спорів щодо оплати за кредитними договорами;
  • допомога у вирішенні трудових спорів.

Фахівці Клініки з прав людини HealthRight International в України надають консультації у зручних форматах у військовому госпіталі для ветеранів «Лісова поляна» Міністерства охорони здоров’я (Київ, Пуща Водиця, 7 лінія) та у Ветеран ХАБ (Київ, вул. Юрія Іллєнка, 42).

У 2021 році ми продовжуватимемо працювати для людей, які зазнали жорстокого поводження в умовах військового конфлікту та в місцях несвободи, й заново вчаться жити.

Клініка з прав людини функціонує в межах проєкту «Допомога потерпілим від катувань в Україні» за фінансової підтримки UN VFVT.

Add your Comment

uk