Фахівці з 15 регіонів України дізналися про особливості надання допомоги постраждалим від гендерно зумовленого та домашнього насильства
У грудні відбулося 6 інтерактивних вебінарів на тему «Підвищення потенціалу неурядових організацій щодо обізнаності з питань гендерно зумовленого і домашнього насильства та організації роботи з клієнтами».
До навчань долучилися представники та представниці громадських організацій з 15 регіонів України, а також фахівці, що надають послуги в притулках для постраждалих від домашнього насильства.
За словами Галини Скіпальської, виконавчої директорки МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та директорки представництва HealthRight International в Україні, важливий розвиток спроможності громадських організацій, які відіграють значну роль у сфері надання соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства.
Учасники та учасниці дізналися:
- про особливості роботи у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству;
- про методи надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства;
- про соціально-психологічні особливості постраждалих та основні етапи індивідуальної роботи з ними.
На прикладі життєвих ситуацій учасники та учасниці відпрацювали практичні навички у роботі з постраждалими особами, зокрема опанували метод складання особистого плану безпеки.
Завдання інтерактивних вебінарів, які відбулися у співпраці з Фондом Народонаселення ООН в Україні, — сприяти розширенню можливостей громадських організацій з надання і підтримки ефективних послуг із запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство.
Тренерками стали практичні психологині, які мають значний досвід надання допомоги та підтримки постраждалим від домашнього насильства: Тетяна Франчук, Анастасія Чернявська, Євгенія Тернова.