1 та 2 липня МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) провели у Донецькій та Луганській областях круглі столи з питань профілактики та реагування на випадки домашнього насильства, насильства за ознакою статі та насильства щодо дітей

1 та 2 липня МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) провели у Донецькій та Луганській областях круглі столи з питань профілактики та реагування на випадки домашнього насильства, насильства за ознакою статі та насильства щодо дітей

До заходів долучилися представники обласних державних адміністрацій, центрів соціальних служб, поліції та прокуратури, Національної соціальної сервісної служби України, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадського сектору, міжнародних організацій. 

В обговоренні учасники круглих столів сфокусувалися насамперед на таких питаннях:

  • сучасний стан реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, насильству щодо дітей;
  • функціонування мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від насильства у Донецькій та Луганській областях, та перспективи її розширення;
  • заходи профілактики та протидії насильству;
  • проблеми та виклики, з якими стикаються суб’єкти взаємодії у своїй роботі.

В ході обговорення учасники наголосили на важливості створення та функціонування спеціалізованих служб підтримки: мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, денних центрів та притулків для постраждалих. Також учасники заклики до покращення міжвідомчої співпраці для виявлення та оперативного реагування на випадки домашнього, гендерно зумовленого насильства та насильства проти дітей. 

Окрім цього, важливою, на думку учасників, є ініціативи об’єднаних територіальних громад у сфері запобігання насильству. Так, у 2021 році частина територіальних громад отримала субвенції для створення спеціалізованих служб підтримки постраждалих: цього року Міністерство соціальної політики виділило 274 мільйони гривень на розширення мережі таких служб.

Пріоритетним напрямком інформаційно-просвітницької діяльності всіх служб учасники визначили формування нульової толерантності в громадськості, а особливо серед представників державних органів, поліції, суддівського корпусу. Адже саме толерантність до насильства та страх порушення конфіденційності – основні бар’єри на шляху звернення постраждалих осіб за допомогою. 

Під час круглих столів виконавча директорка МБФ «Української фундації громадського здоров’я» (УФГЗ) Галина Скіпальська розповіла про досягнення 12 мобільних бригад на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей. Діяльність бригад УФГЗ спільно з Дитячим фондом ООН (UNICEF) забезпечує з 2015 року. Пані Галина також висловила готовність надавати підтримку та ділитися досвідом з новими спеціалізованими службами на території Донецької та Луганської областей.

Круглі столи організовано в рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми гендерно зумовленого насильства та насильства проти хлопців, дівчат, чоловіків та жінок у східних регіонах України», що впроваджується Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Сполучених Штатів Америки.