Наші публікації

Експерти штаб-квартири HealthRight International та HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні підготували рекомендації щодо запобігання гендерно зумовленому насильству й підтримки переміщених українських жінок.

Завантажити PDF


 

Адвокаційний звіт «Питання підліткового здоров’я у медичній реформі»

Звіт створений за результатами проєкту «Сприяння інтеграції послуг, орієнтованих на підлітків, в систему первинної медико-санітарної допомоги в рамках поточної реформи системи охорони здоров’я в Україні» за підтримки ЮНІСЕФ.

Завантажити українською мовою

 

 

 

 

 


Звіт діяльності HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) за 2020 рік

У 2020 році HealthRight та УФГЗ допомогли понад 20 294 жінкам, чоловікам та дітям через широкий спектр програм. Пропонуємо ознайомитися з нашими досягненнями детальніше у звіті.

Завантажити українською мовою

Завантажити англійською мовою

 

 

 

 


Презентація до вебінару «Права жінок, які вживають наркотики та важливість їх доступу до якісних медико-соціальних сервісів. Виклики, які пов’язані з COVID-19 та випадками домашнього та гендерно зумовленого насильства»

Завантажити PDF


 Аналітичний звіт за результатами дослідження щодо залежності між скоєним злочином, домашнім насильством, насильством за ознакою статі серед засуджених жінок з досвідом вживання наркотиків, з використанням змішаних методів

Завантажити PDF


 Звіт за результатами дослідження ефективності пілотних мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їх родин на території Миколаївської та Київської областей

Дослідження було проведено в рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», що виконується МБФ “Українська фундація громадського
здоров`я” за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.
Березень 2020

Будь-яке використання матеріалів, що містить це дослідження, дозволено за умови обов`язкової згадки
першоджерела.

Дослідження МБ АТО

 

 

 


Методичні рекомендації щодо діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин

Методичні рекомендації розраховані на співробітників соціальної сфери, психологів, які надають соціально-психологічні послуги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин. Їх було розроблено в рамках проєкту «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно
ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі» Фонду ООН у галузі народонаселення за підтримки Посольства Великої Британії в
Україні, що реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров`я».

Будь-яке використання матеріалів, що містять інформацію з методичних рекомендацій, дозволено за умови обов`язкової згадки першоджерела.

Методичні рекомендації_МБ АТО_ООС_сайт

 


 

Тренінговий посібник «Клініка з прав людини: модель надання комплексних послуг з реабілітації потерпілим від катувань в місцях несвободи»

Тренінговий посібник «Клініка з прав людини: модель надання комплексних послуг з реабілітації потерпілим від катувань в місцях несвободи» для підготовки тренерів з питань комплексної реабілтації.

Цей тренінговий посібник є методичним матеріалом для підготовки тренерів з комплексної реабілітації потерпілих від катувань.

В основу навчального посібника покладено методики проєкту Клініка з прав людини, які були розроблені Міжнародною організацією «HealthRight International» («Право на здоров’я») та з 2015 року впроваджується в Україні для реабілітації людей, як зазнали катувань. 

Цей посібник підготовлено в рамках проєкту «Розвиток системи комплексної реабілітації постраждалих від катувань в місцях несвободи», що реалізовується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за фінансової підтримки МФ «Відродження». 

Завантажити PDF


“Подолання агресивної поведінки” робочий зошит

робочий зошит_Подолання агресивної поведінки І частина

робочий зошит_Подолання агресивної поведінки_ІІ частина


“Подолання агресивної поведінки” тренінгова програма для неповнолітніх

Завантажити PDF


Методичний посібник «Забезпечення діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги як спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства»

 У 2015 році UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення спільно з Міністерством соціальної політики України та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки уряду Великої Британії створили мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які виявляли і надавали екстрену та планову соціально-психологічну допомогу постраждалим від ґендерно зумовленого та домашнього насильства в п’яти східних регіонах, що найбільше зазнали наслідків військового конфлікту. Модель виявилася вдалою, і її було розширено ще на сім регіонів України, а з 2019 року розпочалися процеси активної інтеграції напрацьованої моделі до системи реагування на домашнє насильство на рівні місцевих громад.

Модель потребувала методичного пояснення спеціалістам, які працюють з насильством, а саме: як створювати мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, як здійснювати виїзди, виявляти постраждалих від насильства та надавати послуги. Тому у співпраці з партнерами було написано методичний посібник «Забезпечення діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги як спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства».

У ньому можна знайти інформацію від досвіду створення перших мобільних бригад, їх потреб і забезпечення, алгоритму діяльності, психологічних особливостей роботи з постраждалими, та до нормативно-правових засад у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, організації навчання персоналу мобільних бригад.

Посібник розрахований на фахівців соціальної сфери, які працюють із проблематикою домашнього насильства, та на суб’єктів взаємодії, що мають намір створити й запустити в дію мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.

Сподіваємось, що запропоновані матеріали стануть корисними для читачів і вони знайдуть відповіді на запитання як створювати мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, розкриють цю діяльність і необхідність, висвітлять можливості надання  якісних послуг постраждалим від насильства.

Електронну версію методичного посібника можна знайти за даним лінком

 


Буклет про Соціальну квартиру (притулок) для вагітних жінок і матерів з дітьми раннього віку e складних життєвих обставинах в м. Києві

До вашої уваги найактуальніший буклет про Соціальну квартиру (притулок) для вагітних жінок і матерів з дітьми раннього віку e складних життєвих обставинах в м. Києві і Центр допомоги дівчатам та молодим жінкам в складних життєвих обставинах «Право на здоров’я»

Завантажити українською мовою

Завантажити англійською мовою

 

 

 

 

 


До вашої уваги звіт за 2018 рік.

Завантажити українською мовою

Завантажити англійською мовою

 

 

 

 

 

 


Методичний посібник “Створення та забезпечення діяльності притулків для осіб, постраждалих від домашнього насильства”

Пропонований посібник містить огляд міжнародного та вітчизняного законодавства, що регулює питання протидії домашньому насильству, опис моделі та методики роботи з клієнтками, постраждалими від насильства,  а також практичні рекомендації щодо створення притулків, організації роботи з постраждалими від домашнього насильства, у тому числі надання їм соціальних послуг та проведення з ними реабілітаційної роботи.

Буде корисним для працівників притулків, державних закладів, установ та організацій, діяльність яких спрямована на запобігання домашньому насильству, а також для представників громадських організацій та спеціалістів інших структур, дотичних до надання послуг постраждалим від насильства.

Завантажити PDF

 

 


img239

Оновлений навчально-методичний посібник 2017 року “Сходинки до здоров’я: освітницько-профілактична програма”

Посібник підготовлений з метою допомогти соціальним педагогам, практичним психологам, соціальним працівникам та вихователям, які працюють з підлітками та молоддю груп ризику, які  опинилися в складних життєвих обставинах, в конфлікті із законом, учнями навчальних закладів  системи загальної середньої освіти, у проведенні просвітницько-профілактичних занять із підлітками з    питань ВІЛ-інфекції, наркозалежності, інфекцій, які передаються статевим шляхом, та ризикованих  форм поведінки.

Завантажити PDF


image descriptionПосібник “Попередження домашнього насильства щодо дівчат та жінок у м. Києві: модель, особливості, перспективи”

Даний посібник буде корисним для працівників державних закладів, установ та організацій, діяльність яких спрямована на запобігання насильству в сім’ї, а також для представників громадських організацій та спеціалістів інших структур, дотичних до надання послуг.

 Завантажити посібник за посиланням

‘Prevention of Domestic Violence against Girls and Women in Kyiv: Models, Features, and Prospects’ Manual

1710040_HiRes

Дослідження

«Розвиток інтегрованих медико-соціальних послуг для ВІЛ-позитивних підлітків: сучасні виклики, потреби і можливості», проведене МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках проекту, фінансованого ЮНІСЕФ.

Мета дослідження – проведення оцінки ефективності послуг для ВІЛ-позитивних підлітків, які надавались в рамках проекту (мм. Київ, Миколаїв), вивчення можливостей та перешкод щодо подальшого впровадження інтегрованих медико-соціальних послуг для ВІЛ-позитивних підлітків.

 Завантажити короткий звіт за результатами дослідження в форматі PDF 


 

oblozka-8-1

  Програму «Сходинки здоров’я для батьків»  розроблено з метою сприяння усвідомленню  батьками/опікунами підлітків, які перебувають у    конфлікті з законом, їх ролі у профілактиці серед  підлітків поведінки, ризикованої щодо здоров’я    загалом та, зокрема, щодо інфікування ВІЛ.

 Стане в нагоді всім, хто займається профілактичною  роботою серед підлітків та молоді, які перебувають у  конфлікті з законом.

 Завантажити Сходинки для батьків

 

 

 

Посібник для практиків_4_обкладинка

 

 

 

 Завантажити PDF файл

 

 

 

обложка

Завантажити програму в PDF

Обложка_Книга_2

Завантажити програму в PDF

Обложка_ЗапобигНасильству_1

Завантажити програму в PDF

 

 

 

Pages from Chinku_Фiнальні правки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА 

Корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами (14-18 років) та жінками, які пережили насильство або належать до групи ризику 

Інформаційно-методичні матеріали

Завантажити PDF

 

zolovikiКОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА

Корекційної роботи з чоловіками, які вчиняють насильство або належать до групи ризику щодо його вчинення

Інформаційно-методичні матеріали

Завантажити PDF

«СХОДИНКИ ДО ЗДОРОВ’Я»

Просвітницько-профілактична програма тренінгових занять з учнями навчальних закладів системи загальної середньої освіти

Steps bookУ цьому посібнику узагальнено практичний досвід впровадження «Сходинок» в Україні та описано методику проведення профілактичних тренінгів для підлітків, які перебувають у притулках, центрах соціально-психологічної реабілітації, загальноосвітніх школах, є вихованцями шкіл-інтернатів, закладів середньої спеціальної освіти та інших закладів, де здійснюється профілактична робота з підлітками та молоддю.

Посібник рекомендований Міністерством освіти, науки, молоді та спорту.

Завантажити_Сходинки

 

 

 

 

Звіт за  результатами дослідження ефективності тренінгової програми «Сходинки» з питань профілактики інфікування ВІЛ серед підлітків груп ризику в Україні

Завантажити коротку версію звіту

Завантажити повну версію звіту

Це дослідження є результатом реалізації міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International) в Україні проектів з профілактики ВІЛ-інфекції, захворювань, що передаються статевим шляхом, а також з профілактики ризикованої поведінки.

Для здійснення оцінки програми були використані матеріали анкет 328 учасників тренінгів, проведених в 2010 і 2011 роках на вулицях, в НДО та освітніх установах Києва, Донецька, Одеси та Миколаєва. Ефективність тренінгів вимірювалася за такими індикаторами, як рівень знань щодо попередження інфікування ВІЛ та наявність переконань, які дозволяють убезпечити себе від цієї та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом.

На основі отриманих даних були зроблені висновки щодо успішності програми «Сходинки» та надані рекомендації щодо подальшого використання цих тренінгових занять в роботі з підлітками груп ризику в Україні.

Ми висловлюємо особливу подяку всім нашим партнерам в Україні, тим, хто брав участь у розробці та апробації тренінгової програми, чия праця, енергія і завзятість допомагають і далі впроваджувати програму «Сходинки» в Україні, а також донорам – корпорації Johnsоn & Johnson, Міжнародному Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, які підтримували цю діяльність.

КОРОТКИЙ ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДОСЛІДЖЕННЯМ «Попередження насильства над жінками, які перебувають у складних життєвих обставинах: стан розвитку та забезпечення діяльності» (на прикладі м. Києва)

Завантажити короткий варіант звіту

Звіт був створений за результатами соціологічного дослідження в рамках проекту Української фундації громадського здоров’я «Свобода від насильства: Розширення прав та можливостей дівчат та жінок у складних життєвих обставинах». Дослідження було проведене у березні-травні 2012 р. Громадською організацією «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» у співпраці з Міжнародним Гуманітарним Центром «Розрада».

В опитуваннях взяли участь дівчата й молоді жінки, які перебувають у складних життєвих обставинах, їхні партнери та експерт, які працюють у сфері попередження насильства на національному та місцевому рівнях (працівники центральних органів виконавчої влади, державних та неурядових організацій, науковці, надавачі послуг тощо).

Підготовлений за результатами аналітичний звіт містить висновки та рекомендації, на основі яких розробляються та впроваджуються в рамках проекту:

  • механізм взаємодії органів державної влади, установ і організацій із надання допомоги жінкам, які потерпіли від насильства;
  • навчальна програми з питань запобігання насильству для фахівців (соціальних служб, охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, громадських організацій);
  • навчальні програми для жінок, які перебувають у складних життєвих обставинах, та для чоловіків з питань запобігання насильству.

Проект «Свобода від насильства» УФГЗ реалізує за фінансової підтримки Агенції ООН UN WOMEN. Метою проекту є розбудова в Україні правової системи та системи надання послуг щодо реагування на та протидії насильству над жінками в складних життєвих обставинах, з особливим фокусом на ВІЛ-позитивних жінках та дівчатах і жінках, які живуть або значну частину часу проводять на вулиці.

Короткі зведення за результатами “Від політики до практики: дослідження процедури тестування на ВІЛ-інфекцію вагітних жінок в Україні”

Brief_on_Women_IDUs_Ukr_smallРезультати дослідження «Від політики до практики: дослідження процедури тестування на ВІЛ-інфекцію вагітних жінок в Україні»/ Київ, 2011

Права вагітних споживачок ін’єкційних наркотиків в Україні в контексті тестування на ВІЛ та допологової допомоги / Київ, 2011

На основі дослідження «Від політики до практики: дослідження процедури тестування на ВІЛ-інфекцію вагітних жінок в Україні», а також подальших обговорень під час круглих столів на теми доступу вагітних жінок вразливих груп до антенатальних медичних послуг, “Право на здоров’я” (HealthRight International) та Українська фундація громадського здоров`я уклали два короткі зведення. Перше присвячене практикам та досвіду вагітних жінок під час тестування на ВІЛ, перед і післятестового консультування. Друге – торкається прав наркозалежних вагітних жінок в контексті тестування на ВІЛ та доступу до антенатальної допомоги. Ці зведення будуть корисними для представників громадських організацій, які планують і проводять адвокаційні кампанії щодо підвищення рівня обізнаності медичних працівників, а також для управлінців, які приймають рішення щодо усунення прогалин між законодавством та його практичною реалізацією.

ban_osi

Донор: Інститут відкритого суспільства (OSI), спільно з програмами нагляду за громадським здоров’ям і права та здоров’я

Завантажити pdf версії зведення Результати дослідження «Від політики до практики: дослідження процедури тестування на ВІЛ-інфекцію вагітних жінок в Україні»

українською

англійською

Завантажити pdf версії зведення Права вагітних споживачок ін’єкційних наркотиків в Україні в контексті тестування на ВІЛ та допологової допомоги

українською

російською

англійською

Від політики до практики: дослідження процедури тестування на ВІЛ-інфекцію вагітних жінок в Україні

case_study_report_ukr_smallВід політики до практики: дослідження процедури тестування на ВІЛ-інфекцію вагітних жінок в Україні. / Автори: Ерін Фіннерті, Наталя Костенко, Вандана Тріпаті, Елізабет Кінг, 2011. – 39 с.

Україна посідає друге місце за кількістю випадків ВІЛ у Європейському регіоні. Через те, що кількість випадків передачі ВІЛ-інфекції гетеросексуальним шляхом зростає, частка жінок серед усіх ВІЛ-позитивних осіб, відповідно, збільшилася до понад 40%. За цих умов в Україні було схвалено законодавчі норми стосовно планового тестування для жінок у період медичного обстеження до пологів. Національне законодавство та підзаконні акти передбачають низку запобіжних заходів у проведенні тестування на ВІЛ, у тому числі поінформовану згоду, консультування та конфіденційність. Однак наскільки ці закони виконуються на практиці й наскільки забезпечується захист прав жінок – досі ще не зрозуміло.
З метою вивчення цих питань “Право на здоров’я” провів практичне дослідження досвіду жінок, які проходили тестування на ВІЛ протягом періоду вагітності у Донецькій області. Цей регіон має один із найвищих рівнів розповсюдженості ВІЛ-інфекції в Україні. Практичне дослідження містило наступні компоненти: 1) якісне дослідження шляхом проведення напівструктурованих інтерв’ю з 25 медичними працівниками та 60 вагітними жінками, що проходили тестування протягом останніх 2-ох місяців; та 2) глибинних інтерв’ю зі збором свідчень 30 ВІЛ-позитивних жінок про їхній досвід протягом року після тестування на ВІЛ у період вагітності, у тому числі про рівень медичної допомоги, що надавалася після тестування.

ban_osi

Донор: Інститут відкритого суспільства (OSI), спільно з програмами нагляду за громадським здоров’ям і права та здоров’я

завантажити публікацію в pdf форматі

 

Комплексна допомога бездоглядним та безпритульним дітям: метод. посіб.

ourbook1_smallКомплексна допомога бездоглядним та безпритульним дітям: метод. посіб. / Авт.: Зінченко А.Г., Журавель Т.В., Сорокіна О.Л. та ін. / За ред. Звєрєвої І.Д., Петрочко Ж.В. – К.: Видавничий дім «КАЛИТА», 2010. – 376 с.

“Право на здоров’я” (HealthRight International) радо представляє Вашій увазі методичний посібник, в якому наведено матеріал з питань надання професійної комплексної допомоги бездоглядним та безпритульним дітям, побудований на моделі дроп-ін-центру “Право на здоров’я” та світових практиках.
Даний посібник відповідає усім державним вимогам до таких видань, вміщує 7 модулів та охоплює 108 академічних годин. Він розрахований на працівників служб у справах дітей, притулків для дітей та центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, інших фахівців, котрі працюють з бездоглядними та безпритульними дітьми. Кожен модуль включає теми, які широко розкриваються у лекціях, семінарах та під час індивідуальної роботи згідно з інформацією, поданною у додатках до тем.
HealthRight видав 1500 примірників та поширив їх серед 800 Служб у справах дітей, 90 притулків та 30 центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, а також серед відповідних університетів та громадських організацій.

Сhildhood

 

Публікація була створена за фінансової підтримки Всесвітнього дитячого фонду World Childhood Foundation (Childhood).

Рекомендовано до друку Вченою радою Державного інституту розвитку сім’ї та молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту
(протокол № 3 від 24.09.2009 р.)

Рекомендовано до друку Вченою радою Інституту проблем виховання АПН України
(протокол № 8 від 29.10.2009 р.)

завантажити книжку в pdf форматі

 Сходинки: просвітницько-профілактичні тренінгові заняття з підлітками

ourbook3_smallНавч.-метод. посібник для соціальних педагогів, соціальних працівників, аутріч-працівників, практичних психологів / За наук. ред. проф. І. Д. Звєрєвої; Авт. кол.: Журавель Т. В., Лях В. В., Лях Т. Л., Скіпальська Г. Б. – К. : Видавничий дім “Калита”, 2010. – 164 с.

Навчально-методичний посібник-порадник підготований для проведення просвітницько-профілактичних занять з підлітками з питань ВІЛ-інфекції, наркозалежності, ІПСШ та ризикованих форм поведінки. У посібнику узагальнено досвід реалізації проектів та програм профілактики ВІЛ-інфекції серед безпри тульних і бездоглядних підлітків міжнародною організацією “Право на здоров’я” (HealthRight International) в Україні та Росії. Посібник адресований фахівцям, які працюють у галузі профілактики ризикованої поведінки серед дітей та молоді.

Johnson

 

Публікація була створена за фінансової підтримки Johnsons&Johnsons.

Сподіваємось, що посібник допоможе Вам у щоденній роботі!

завантажити книжку в pdf форматі

 

Буклет проекту МАМА+ для наркозалежних

drug_using_pregnant_ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завантажити повну версію для друку

photoalbom_mama_640

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завантажити повну версію фотоальбому